15 maja 1968

Urodził się Andrzej Szymańczak (ps. Szczota); perkusista zespołów Closterkeller (1989–1991) i Kult (1992–1998). Zmarł 12 kwietnia 1998 roku w wieku 29 lat.
[56. rocznica]

Czwartym i ostatnim singlem z albumu Ostateczny krach systemu korporacji, w nagraniu którego brał udział Andrzej Szymańczak, jest piosenka „Dziewczyna bez zęba na przedzie”.

Kult – Dziewczyna bez zęba na przedzie

Najczęściej występujące słowo: się (15 razy)

Tekst piosenki

język tekstu: polski
Wybrałem Cię spośród milionów Wybrałem tak jak mogłem wtedy najlepiej Wpuściłem Cię do swego domu Nie myślałem o tym co gdzie i kiedy Ten dzień przywitał nas ulewą W tym wietrze z syfu z listopada Uciekłaś wtedy moją stroną lewą To jeszcze jest głupota, czy już zdrada Czy myślałaś o tym co się może stać między nami dwojgiem Tu stać się może coś nowego Czy myślałaś o tym co się stać może między nami dwojgiem Tu stać się może coś strasznego Ten uśmiech Twój każdego ranka Przypomnę sobie będąc w biedzie Byłaś mi matką i kochanką Dziewczyno bez zęba na przedzie! Zrobiłaś to co zrobić chciałaś Kto dobrze wie nie musi pytać nic Przyszłaś, ujrzałaś i wygrałaś Zostałem tak jak stałem zupełnie sam Czy myślałaś o tym co się stać może między nami dwojgiem Tu stać się może coś nowego Czy myślałaś o tym co się stać może między nami dwojgiem Tu stać się może coś strasznego To już jest koniec tej groteski Autobus życia jednak dalej jedzie Będę pamiętać Cię do grobowej deski Dziewczyno bez zęba na przedzie! Wybrałem Cię spośród milionów Wybrałem tak jak mogłem wtedy Wpuściłem Cię do swego domu Nie myślałem o tym co, gdzie i kiedy Czy myślałaś o tym co się stać może między nami dwojgiem Tu stać się może coś nowego Czy myślałaś o tym co się stać może między nami dwojgiem Tu stać się może coś strasznego Czy myślałaś o tym co się stać może między nami dwojgiem Tu stać się może coś nowego Słuchaj, słuchaj, słuchaj mnie jeszcze Tu stało się przecież coś dobrego

Autorzy piosenki: Kazimierz Staszewski, Kult

1968